2023-12-15 93hda635f63dhuhi73q2

Thales przejmuję Impervę

Na początku grudnia Thales poinformował o zakończeniu przejęcia firmy Imperva, ogłoszonego wcześniej w lipcu. Wartość transakcji to 4,6 mld USD. To element budowania szerokiego portfolio w dziedzinie bezpieczeństwa IT, rozpoczęte w 2019 roku przejęciem firmy Gemalto. Od tego czasu dział DIS (Digital Identity and Security) staje się coraz bardziej znaczącym źródłem przychodu w grupie.

Oprogramowanie tworzone przez Impervę  obejmuje produkty zabezpieczania aplikacji i danych lokalnych, w chmurze, a także w instalacjach hybrydowych.  W ofercie znajdują się między innymi rozwiązania typu WAF (Web Application Firewall), DDoS Protection, Runtime Application Self-Protection (RASP), zarządzanie botami, ochronę kont ATO (Account Takeover), narzędzia analityczne. Oprogramowanie do zabezpieczania danych obejmuje monitorowanie aktywności danych (DAM), analizę ryzyka danych, maskowanie danych,  zabezpieczanie zasobów dyskowych.

Przejęcie tworzy spory potencjał synergii. Jak zwykle jednak unifikacja oferty i wykorzystanie tego potencjału, jak zwykle w organizacjach tej wielkości,  wymagać będzie lat pracy, Jednak jak pokazuje wcześniejsze przejęcie Gemalto, Thales potrafi z sukcesem przeprowadzać akwizycje.