The daily Post.

Read daily news from Brooklyn.
READ OUR BLOG

Tani Graphite dla naszych klientów

Karty CryptoCard PKI pojawiły się w naszej ofercie w roku 2000, karty CryptoCard multiSIGN w 2003 a karty CryptoCard Carbon w 2011. Karty te używane są do dzisiaj przez wielu naszych Klientów. W roku 2019 premierę miała nasza najnowsza karta – CryptoCard Graphite, będąca następczynią poprzednich konstrukcji. W obecnych czasach, kiedy coraz szybciej zmieniają się systemy operacyjne, standardy i wymagania rynku, coraz trudniejsze staje się utrzymanie wstecznej kompatybilności nowego oprogramowania ze starszymi produktami.

Obsługa poprzednich typów kart w nowych wersjach dostarczanego przez nas oprogramowania jest sporym obciążeniem, które wpływa na wydajność i elastyczność kolejnych wersji pakietu CryptoCard Suite. Co więcej, starsze karty są używane przez coraz mniejszą grupę użytkowników, choć nakład pracy na zapewnienie wsparcia dla takich produktów jest ciągle podobny. Chcemy skupić się na rozwijaniu nowej funkcjonalności i na wsparciu dla nowych wersji systemów operacyjnych, włączając w to szeroko wykorzystywane, aktualne produkty.

Dlatego też podjęliśmy decyzję o stopniowym wycofywaniu wsparcia dla starszych kart z kolejnych wersji oprogramowania.

Z myślą o klientach, którzy wciąż posiadają nasze starsze produkty kartowe przygotowaliśmy możliwość wymiany posiadanych kart na nowoczesne karty CryptoCard Graphite, na atrakcyjnych warunkach.

Przygotowana dla naszych Klientów, specjalna oferta działa zgodnie z następującymi zasadami:

 • każdy użytkownik karty CryptoCard Carbon, CryptoCard multiSING lub CryptoCard PKI ma prawo do zakupu karty CryptoCard Graphite na specjalnych warunkach,
 • promocja obejmuje również karty hybrydowe,
 • użytkownik ma prawo do zakupu maksymalnie takiej liczby kart Graphite ilu kart starszych typów aktualnie używa,
 • wymagane jest podanie numerów seryjnych posiadanych kart,
 • specjalna zniżka w wysokości 30%,
 • liczba kart dostępnych w promocji jest ograniczona,
 • promocja obejmuje karty białe,
 • udzielamy rocznej gwarancji na kartę elektroniczną.

Strona produktu CryptoCard Graphite

Klientów zainteresowanych tą specjalną ofertą prosimy o podanie liczby kart i numerów seryjnych w e-mailu przesłanym na adres sklep@cryptotech.com.pl. Zapraszamy.

 

 

Agilia – nowa drukarka Evolisa

Francuski producent drukarek kart plastikowych, Evolis, uzupełnił ofertę o nową drukarkę retransferową. Model Agilia jest zdecydowanie bardziej kompaktowy od jedynego dotychczas modelu retransferowego Evolisa czyli drukarki Avansia, ale nie ustępuje jej pod względem możliwości.

Najważniejsze cechy Agilii:

– rozdzielczość 600×600 dpi,

– wydajność 150 kart na godzinę (jednostronny CMYK),

– druk jedno- lub dwustronny,

– jak zwykle pełna paleta koderów (karty stykowe, bezstykowe, magnetyczne),

– typowy dla retransferu szeroki zakres obsługiwanych materiałów (PVC, PET, PC, ABS),

– urządzenie pracujące lokalnie (USB) lub sieciowo,

Drukarka posiada wiele dodatkowych cech funkcjonalnych, które poszerzają jej zakres zastosowań i upraszczają codzienne użytkowanie. Warto wspomnieć o sterowaniu dotykowym panelem LCD, elektromechanicznym zamku zabezpieczającym dostęp do wnętrza urządzenia czy możliwości druku dodatkowym barwnikiem widzialny w ultrafiolecie.

Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku.

Thales przejmuję Impervę

Na początku grudnia Thales poinformował o zakończeniu przejęcia firmy Imperva, ogłoszonego wcześniej w lipcu. Wartość transakcji to 4,6 mld USD. To element budowania szerokiego portfolio w dziedzinie bezpieczeństwa IT, rozpoczęte w 2019 roku przejęciem firmy Gemalto. Od tego czasu dział DIS (Digital Identity and Security) staje się coraz bardziej znaczącym źródłem przychodu w grupie.

Oprogramowanie tworzone przez Impervę  obejmuje produkty zabezpieczania aplikacji i danych lokalnych, w chmurze, a także w instalacjach hybrydowych.  W ofercie znajdują się między innymi rozwiązania typu WAF (Web Application Firewall), DDoS Protection, Runtime Application Self-Protection (RASP), zarządzanie botami, ochronę kont ATO (Account Takeover), narzędzia analityczne. Oprogramowanie do zabezpieczania danych obejmuje monitorowanie aktywności danych (DAM), analizę ryzyka danych, maskowanie danych,  zabezpieczanie zasobów dyskowych.

Przejęcie tworzy spory potencjał synergii. Jak zwykle jednak unifikacja oferty i wykorzystanie tego potencjału, jak zwykle w organizacjach tej wielkości,  wymagać będzie lat pracy, Jednak jak pokazuje wcześniejsze przejęcie Gemalto, Thales potrafi z sukcesem przeprowadzać akwizycje.

 

Identiv zdobywa nagrodę ASTORS 2023

Klucze bezpieczeństwa Identiv uTrust FIDO2 NFC zostały uhonorowane przez ASTORS Awards jako Najlepsze Rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa w 2023 roku.
Klucze bezpieczeństwa uTrust FIDO2 NFC dostarczają silnej autoryzacji wieloczynnikowej i cyberbezpieczeństwa dla osób prywatnych, agencji rządowych i firm. Klucze są zaprojektowane do zwalczania najbardziej zaawansowanych zagrożeń cybernetycznych, zapewniając kompleksową ochronę przed phishingiem, wyciekami danych i nieautoryzowanym dostępem. Ta innowacja jest kluczowa dla zabezpieczenia kluczowej infrastruktury kraju:
„Nasze klucze bezpieczeństwa uTrust FIDO2 NFC stanowią czołowy element naszego zaangażowania w zabezpieczanie granicy cyfrowej. Nagroda ASTORS potwierdza naszą misję ochrony tożsamości i wrażliwych informacji przed rosnącymi zagrożeniami w dzisiejszym krajobrazie cyberbezpieczeństwa”, powiedział Manfred Mueller, COO/GM, Identity, Identiv. „Nasze solidne klucze bezpieczeństwa zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku, zapewniając płynną, intuicyjną obsługę bez uszczerbku dla rygorystycznych środków bezpieczeństwa, które są niezbędne do ochrony infrastruktury krytycznej i danych osobowych w naszym kraju. Jesteśmy zaszczyceni uznaniem za nasz wkład i jesteśmy zainspirowani do dalszego wyznaczania standardów rozwiązań bezpieczeństwa na całym świecie.”
Klucze Identiv uTrust FIDO2 NFC można znaleźć w naszej ofercie.

Firma CryptoTech S.A. przekształciła się w CryptoTech P.S.A.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 grudnia 2022 r. nastąpiło przekształcenie spółki CryptoTech S.A w spółkę CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie.

Wraz ze zmianą formy spólki nastąpiła zmiana KRS z 0000653867 na 0001010424. Zmiana formy prawnej nie ma wpływu na kontynuację działalności gospodarczej. CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna jest prawnym następcą CryptoTech S.A. Spółka zachowuje swój dotychczasowy adres, numer NIP i REGON, właściciele spółki ani jej zarząd nie ulegają zmianie.Przekształcenie formy prawnej spółki nie ma wpływu na ważność ani nie powoduje zmiany warunków dotychczas zawartych umów. CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna wykonuje wszelkie zobowiązania oraz wierzytelności CryptoTech S.A.

Nowa wersja pakietu CryptoCard Suite dla kart Graphite

Miło nam poinformować, że została opublikowana nowa wersja pakietu CryptoCard Suide dla karty Graphite. W nowej wersji pojawiła sie m.in. możliwośc generowania wniosku o certyfikat w formacie PKCS#10. Jest to fukcjonalność, która umożliwia sporządzenie wniosku o certyfikat, akceptowany w wielu systemach np. w CEPIKu.
Najnowszą wersję CryptoCard Suite Graphite można pobrac tu.

Karta procesorowa z funkcją FIDO w ofercie firmy Gemalto

Firma Thales zaprezentowała pierwszą w swojej ofercie kartę procesorowa z funkcjonalnością FIDO. Karta IDPrime 3940 FIDO bazuje oczywiście na „zwykłej” karcie 3940 i została uzupełniona o wsparcie dla U2F i FIDO2. Karta oprócz standardowego interfejsu stykowego ma także interfejs zbliżeniowy. Według informacji producenta uwierzytelnienie u2F/FIDO jest możliwe przez oba interfejsy, co pozwala używać karty także z urządzeniami mobilnymi, typu telefon czy tablet, wspierającymi NFC

Już niedługo w ofercie CryptoTech !

Nowe klucze FIDO w ofercie firmy Identiv

Firma Identiv, znana w Polsce głównie z szeroko używanych czytników kart procesorowych, od lat obecnych w naszej ofercie, wprowadziła ostatnio do swojego portfolio ciekawą nowość. Są to klucze U2F pozwalające na mocne uwierzytelnienie użytkowników w bardzo łatwy sposób. Dzięki małemu urządzeniu, które zawsze można mieć ze sobą, można skutecznie zabezpieczyć dostęp do konta między innymi w popularnych w serwisach takich jak:

 • Facebook
 • Twitter
 • Gmail (wraz z innymi usługami dla konta Google)
 • Github
 • Dropbox
 • Salesforce

Dzięki użyciu urządzenia mającego formę klucza USB można zabezpieczyć jedno lub wszystkie konta w serwisach dających taką możliwość tak, aby nie było możliwe zalogowanie się przez osobę nie mającą do tego prawa. Do skutecznego logowania konieczne jest włożenie urządzenia do portu USB komputera z którego korzystamy. Dzięki interfejsowi NFC możliwe jest także logowanie na urządzeniach mobilnych (telefon, tablet) poprzez zbliżenie tokenu.