The daily Post.

Read daily news from Brooklyn.
READ OUR BLOG

Nowe wersje CryptoCard Suite

Udostępniliśmy naszym Klientom aktualizację oprogramowania rozwiązującą problem z logowaniem do systemów Windows 10 lub 11 skonfigurowanych w trybie „LSA Protection Mode”, który to tryb był opcjonalny dla Windows 10 oraz instalacji Windows 11 powstałych przez migrację z systemu Windows 11, ale jest domyślnym trybem dla wszystkich nowych instalacji Windows 11, a jego wyłączenie gdy nie jest potrzebny jest dość utrudnione.

Tryb ten wymaga wypełnienia dodatkowych wymagań bezpieczeństwa przez oprogramowania związane z procesem uwierzytelniania podczas logowania do systemu operacyjnego Windows.

Aktualizacja v4.x zawiera nowsze komponenty obsługi kart w systemach Windows, które wypełniają te podwyższone wymagania i zapewniają wsparcie dla kart CryptoCard Graphite lub Graphite Plus w ramach logowania z aktywnym trybem LSA Protection.

Aktualizacja zawiera również szereg drobnych udoskonaleń i poprawek mniej krytycznych problemów zauważonych podczas testów certyfikacyjnych pod Windows.

W związku z zaprzestaniem świadczenia usług wsparcia dla starszych edycji Windows (7, 8, 8.1, Serwer 2008/2012) nowe wydania oprogramowania CryptoCard Suite nie będą już wspierały tych systemów. Jeśli ktoś ma nietypową potrzebę korzystania z kart w tak starych edycjach Windows, w dziale oprogramowania do kart CryptoCard Graphite zamieszona dodatkowo jest ostatnia wersja pakietu instalująca się i funkcjonująca na takich systemach operacyjnych (wersja v3.x).

Nowe wersje oprogramowania są dostępne na stronie z pobieraniem oprogramowania

HID przejmuje Evolisa

HID, światowy lider w zaufanych rozwiązaniach identyfikacyjnych, przejął około 98,5 procent udziałów w spółce Evolis. To producent drukarek kart i materiałów eksploatacyjnych. Połączenie potencjałów oznacza powstanie niekwestionowanego lidera tego rynku, z szerokim portfolio i globalną obecnością.

Francuski Evolis rozwija, produkuje i sprzedaje drukarki oraz oprogramowanie do personalizacji kart/identyfikatorów. Przez ponad 20 lat od powstania stworzył gamę drukarek na biurko, dobrze przyjętych przez rynek i użytkowników.

HID Global, będący częścią ASSA ABLOY, przejął w 2006 roku firmę Fargo, producenta rozwiązań do tworzenia identyfikatorów, oferującego także drukarki kart. Evolis, długoletni konkurent HIDa na tym rynku dołączy teraz do stajni HID, co może doprowadzić do dominacji rynku. Oczekiwana wartość transakcji to ok. 230 milionów EUR.

Tani zestaw CryptoCard Graphite dla naszych klientów

Karty CryptoCard PKI pojawiły się w naszej ofercie w roku 2000, karty CryptoCard multiSIGN w 2003 a karty CryptoCard Carbon w 2011. Karty te używane są do dzisiaj przez wielu naszych Klientów. W roku 2019 premierę miała nasza najnowsza karta – CryptoCard Graphite, będąca następczynią poprzednich konstrukcji. W obecnych czasach, kiedy coraz szybciej zmieniają się systemy operacyjne, standardy i wymagania rynku, coraz trudniejsze staje się utrzymanie wstecznej kompatybilności nowego oprogramowania ze starszymi produktami.

Obsługa poprzednich typów kart w nowych wersjach dostarczanego przez nas oprogramowania jest sporym obciążeniem, które wpływa na wydajność i elastyczność kolejnych wersji pakietu CryptoCard Suite. Co więcej, starsze karty są używane przez coraz mniejszą grupę użytkowników, choć nakład pracy na zapewnienie wsparcia dla takich produktów jest ciągle podobny. Chcemy skupić się na rozwijaniu nowej funkcjonalności i na wsparciu dla nowych wersji systemów operacyjnych, włączając w to szeroko wykorzystywane, aktualne produkty.

Dlatego też podjęliśmy decyzję o stopniowym wycofywaniu wsparcia dla starszych kart z kolejnych wersji oprogramowania.

Z myślą o klientach, którzy wciąż posiadają nasze starsze produkty kartowe przygotowaliśmy możliwość wymiany posiadanych kart na nowoczesne karty CryptoCard Graphite, na atrakcyjnych warunkach.

Przygotowana dla naszych Klientów, specjalna oferta działa zgodnie z następującymi zasadami:

  • każdy użytkownik karty CryptoCard Carbon, CryptoCard multiSING lub CryptoCard PKI ma prawo do zakupu karty CryptoCard Graphite na specjalnych warunkach,
  • promocja obejmuje również karty hybrydowe,
  • użytkownik ma prawo do zakupu maksymalnie takiej liczby kart Graphite ilu kart starszych typów aktualnie używa,
  • wymagane jest podanie numerów seryjnych posiadanych kart,
  • specjalna zniżka w wysokości 30%,
  • liczba kart dostępnych w promocji jest ograniczona,
  • promocja obejmuje karty białe,
  • udzielamy rocznej gwarancji na kartę elektroniczną.

Strona produktu CryptoCard Graphite

Klientów zainteresowanych tą specjalną ofertą prosimy o podanie liczby kart i numerów seryjnych w e-mailu przesłanym na adres sklep@cryptotech.com.pl. Zapraszamy.

 

 

Agilia – nowa drukarka Evolisa

Francuski producent drukarek kart plastikowych, Evolis, uzupełnił ofertę o nową drukarkę retransferową. Model Agilia jest zdecydowanie bardziej kompaktowy od jedynego dotychczas modelu retransferowego Evolisa czyli drukarki Avansia, ale nie ustępuje jej pod względem możliwości.

Najważniejsze cechy Agilii:

– rozdzielczość 600×600 dpi,

– wydajność 150 kart na godzinę (jednostronny CMYK),

– druk jedno- lub dwustronny,

– jak zwykle pełna paleta koderów (karty stykowe, bezstykowe, magnetyczne),

– typowy dla retransferu szeroki zakres obsługiwanych materiałów (PVC, PET, PC, ABS),

– urządzenie pracujące lokalnie (USB) lub sieciowo,

Drukarka posiada wiele dodatkowych cech funkcjonalnych, które poszerzają jej zakres zastosowań i upraszczają codzienne użytkowanie. Warto wspomnieć o sterowaniu dotykowym panelem LCD, elektromechanicznym zamku zabezpieczającym dostęp do wnętrza urządzenia czy możliwości druku dodatkowym barwnikiem widzialny w ultrafiolecie.

Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku.

Thales przejmuję Impervę

Na początku grudnia Thales poinformował o zakończeniu przejęcia firmy Imperva, ogłoszonego wcześniej w lipcu. Wartość transakcji to 4,6 mld USD. To element budowania szerokiego portfolio w dziedzinie bezpieczeństwa IT, rozpoczęte w 2019 roku przejęciem firmy Gemalto. Od tego czasu dział DIS (Digital Identity and Security) staje się coraz bardziej znaczącym źródłem przychodu w grupie.

Oprogramowanie tworzone przez Impervę  obejmuje produkty zabezpieczania aplikacji i danych lokalnych, w chmurze, a także w instalacjach hybrydowych.  W ofercie znajdują się między innymi rozwiązania typu WAF (Web Application Firewall), DDoS Protection, Runtime Application Self-Protection (RASP), zarządzanie botami, ochronę kont ATO (Account Takeover), narzędzia analityczne. Oprogramowanie do zabezpieczania danych obejmuje monitorowanie aktywności danych (DAM), analizę ryzyka danych, maskowanie danych,  zabezpieczanie zasobów dyskowych.

Przejęcie tworzy spory potencjał synergii. Jak zwykle jednak unifikacja oferty i wykorzystanie tego potencjału, jak zwykle w organizacjach tej wielkości,  wymagać będzie lat pracy, Jednak jak pokazuje wcześniejsze przejęcie Gemalto, Thales potrafi z sukcesem przeprowadzać akwizycje.

 

Identiv zdobywa nagrodę ASTORS 2023

Klucze bezpieczeństwa Identiv uTrust FIDO2 NFC zostały uhonorowane przez ASTORS Awards jako Najlepsze Rozwiązanie Cyberbezpieczeństwa w 2023 roku.
Klucze bezpieczeństwa uTrust FIDO2 NFC dostarczają silnej autoryzacji wieloczynnikowej i cyberbezpieczeństwa dla osób prywatnych, agencji rządowych i firm. Klucze są zaprojektowane do zwalczania najbardziej zaawansowanych zagrożeń cybernetycznych, zapewniając kompleksową ochronę przed phishingiem, wyciekami danych i nieautoryzowanym dostępem. Ta innowacja jest kluczowa dla zabezpieczenia kluczowej infrastruktury kraju:
„Nasze klucze bezpieczeństwa uTrust FIDO2 NFC stanowią czołowy element naszego zaangażowania w zabezpieczanie granicy cyfrowej. Nagroda ASTORS potwierdza naszą misję ochrony tożsamości i wrażliwych informacji przed rosnącymi zagrożeniami w dzisiejszym krajobrazie cyberbezpieczeństwa”, powiedział Manfred Mueller, COO/GM, Identity, Identiv. „Nasze solidne klucze bezpieczeństwa zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku, zapewniając płynną, intuicyjną obsługę bez uszczerbku dla rygorystycznych środków bezpieczeństwa, które są niezbędne do ochrony infrastruktury krytycznej i danych osobowych w naszym kraju. Jesteśmy zaszczyceni uznaniem za nasz wkład i jesteśmy zainspirowani do dalszego wyznaczania standardów rozwiązań bezpieczeństwa na całym świecie.”
Klucze Identiv uTrust FIDO2 NFC można znaleźć w naszej ofercie.

Firma CryptoTech S.A. przekształciła się w CryptoTech P.S.A.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 grudnia 2022 r. nastąpiło przekształcenie spółki CryptoTech S.A w spółkę CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie.

Wraz ze zmianą formy spólki nastąpiła zmiana KRS z 0000653867 na 0001010424. Zmiana formy prawnej nie ma wpływu na kontynuację działalności gospodarczej. CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna jest prawnym następcą CryptoTech S.A. Spółka zachowuje swój dotychczasowy adres, numer NIP i REGON, właściciele spółki ani jej zarząd nie ulegają zmianie.Przekształcenie formy prawnej spółki nie ma wpływu na ważność ani nie powoduje zmiany warunków dotychczas zawartych umów. CryptoTech Prosta Spółka Akcyjna wykonuje wszelkie zobowiązania oraz wierzytelności CryptoTech S.A.

Nowa wersja pakietu CryptoCard Suite dla kart Graphite

Miło nam poinformować, że została opublikowana nowa wersja pakietu CryptoCard Suide dla karty Graphite. W nowej wersji pojawiła sie m.in. możliwośc generowania wniosku o certyfikat w formacie PKCS#10. Jest to fukcjonalność, która umożliwia sporządzenie wniosku o certyfikat, akceptowany w wielu systemach np. w CEPIKu.
Najnowszą wersję CryptoCard Suite Graphite można pobrac tu.

Karta procesorowa z funkcją FIDO w ofercie firmy Gemalto

Firma Thales zaprezentowała pierwszą w swojej ofercie kartę procesorowa z funkcjonalnością FIDO. Karta IDPrime 3940 FIDO bazuje oczywiście na „zwykłej” karcie 3940 i została uzupełniona o wsparcie dla U2F i FIDO2. Karta oprócz standardowego interfejsu stykowego ma także interfejs zbliżeniowy. Według informacji producenta uwierzytelnienie u2F/FIDO jest możliwe przez oba interfejsy, co pozwala używać karty także z urządzeniami mobilnymi, typu telefon czy tablet, wspierającymi NFC

Już niedługo w ofercie CryptoTech !