CryptoTech - Strona główna 
Fundusze UE
Fundusze UE
 
Certyfikat ISO 9001: 2000
ISO 9001:2000
 
Polskie Centrum Badań i Certyfikacji
PCBC
 
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA ELEKTRONIKI I TELEKOMUNIKACJI
KIGEiT
 
Rzetelna Firma
Rzetelna Firma
Strona główna : Rozwiązania : CryptoCard multiSIGN dla CEPIK
CryptoCard multiSIGN dla CEPIK
CryptoTech UPO Appliance
CryptoCard dla korporacji
Podpis elektroniczny
Elektroniczna Legitymacja Studencka
Masowy podpis elektroniczny
Bezpieczna poczta
Systemy VPN
Bezpieczna witryna
Systemy PKI
Ochrona Ecommerce
Kontrola dostępu i uprawnień

CryptoCard multiSIGN dla CEPiK

Karta CryptoCard multiSIGN została zatwierdzona, jako spełniający techniczne wymagania i poprawnie funkcjonujący nośnik certyfikatu generowanego przez MSWiA w celu autoryzacji podczas korzystania z aplikacji portalowych Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców(SI CEPIK). Informacja o tym fakcie jest umieszczona na portalu CEPiK w materiałach dla instytucji zewnętrznych uprawnionych do zdalnego pozyskiwania danych z wykorzystaniem sieci publicznej. (Zobacz tutaj).

Na rozwiązanie CryptoCard dla CEPIK składa się:

  • Karta CryptoCard multiSIGN, czyli urządzenie, którego podstawową funkcją jest ochrona klucza prywatnego użytkownika.
  • Czytnik kart kryptograficznych zgodny z PC/SC (SCR3310), który umożliwia wykorzystanie karty przez oprogramowanie na komputerze PC.
  • Oprogramowanie CryptoCard Suite przeznaczone do obsługi karty, czyli generowania żądań lub zapisu uzyskanego certyfikatu.

Do działania konieczny jest certyfikat, który wydawany jest przez Centrum Certyfikacji i Generacji Kart Kryptograficznych SI CEPIK i jest niezbędny do obsługi wszelkich zapytań i odpowiedzi jakie można uzyskać z Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców(SI CEPIK).

Na poniższym rysunku przedstawiono podstawowe komponenty (urządzenia i oprogramowanie), które biorą udział w komunikacji z SI CEPIK.

Zestaw jest przeznaczony dla:

  • Straże miejskie/gminne
  • Komornicy sądowi/skarbowi
  • Stacje kontroli pojazdów
  • Inne podmioty uprawnione*

*Wszystkie podmioty, które ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz.908 z późn. zm.) upoważnia do korzystania z aplikacji umożliwiającej dostęp poprzez internetową sieć publiczną do danych zgromadzonych w Systemie Informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Zamówienia można dokonać przesyłając do naszej firmy faxem lub mailem wypełniony formularz zamówień.